site.btaДва сребърни медала за България от Европейското първенство и Световната купа по естетическа гимнастика във Финландия

снимка БТА

Първият национален отбор на България спечели два сребърни медала на Европейското първенство и Световната купа по естетическа групова гимнастика във Вантаа. Двете състезанията се провеждат едновременно във финландския град.

Световните шампионки от миналата година Сияна Табакова, Карина Нейкова, Дария Капсъзова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева, с треньор Кристина Ташева събраха сбор от 55.600 точки от двете изпълнения и останаха само на 0.100 от домакините от Минетит, който бяха втори след квалификациите вчера, но взеха златото пред родна публика с 55.700 (27.000 и 28.000) точки.

Българките изпълниха и днес много силно новото си съчетание и получиха оценка от 27.600, а вчера бяха първи в квалификациите с 28.000 точки. Така те завоюваха два сребърни медала в двете състезания.

Вторият представителен тим на България в състав Дария Войнова, Никол Златкова, Кристиaна Дойчева, Мария Стаменова, Никол Ангелова, Анжелика Казакова, Рая Сръндева и Катрин Тасева завърши на пета позиция с 52.600 точки - 26.650 в квалификации и 25.950 на финалите.

Третото място при жените на Европейското първенство и на Световната купа заеха други представителки на домакините Глория с 53.700 (27.000 и 26.700) точки.

Към 06:45 на 19.03.2024 Новините от днес