site.btaЧетвъртодивизионният Арандина отстрани елитния Кадис във втория кръг на турнира за купата на Испания по футбол

снимка: AP/Jose Breton

Четвъртодивизионният Арандина победи гостуващия елитен Кадис с 2:1 и се класира за третия кръг в турнира за купата на Испания по футбол.

Ахимари Сеесай откри резултата в петата минута, а половин час по-късно Федере Еметерио изравни. В средата на втората част Хорхе Песка донесе победата на Амарнида.

Кадис, който е 16-и в Ла Лига, има само една победа в 13 мача от началото на септември насам и то след дузпи в първия кръг на надпреварата срещу друг четвърторазреден тим Бадалона.

Вторият в елита Жирона изоставаше с 1:2 на почивката срещу домакина Ориуела от четвъта дивизия, но стигна до обрат с 5:2 след четири безответни попадения през второто полувреме. Уругвайският нападател Кристиан Стуани се отличи с две попадения за гостите.

Асиер Виялибре отбеляза два гола и помогна на 23-кратния носител на трофея Атлетик Билбао да спечели с 3:0 на терена на четврътодивизионния Кайон.

В друг мач от кръга гръцкият нападател Анастасиос Доувикас вкара втория си гол в мача от дузпа в 78-ата минута и донесе успеха на елитния Селта с 2:1 като гост на третодивизионния Сестао Ривер.