site.btaВетерани от Босилеград спечелиха два медала на Балканското първенство по лека атлетика в Турция

Снимка: НРТВ – Радио „Босилеград“

Ветераните от атлетически клуб „Младост”, Босилеград, Стефан Радованов и Блажа Войинович и тази година получиха призови места на 32-то Балканско първенство по лека атлетика за ветерани, което се проведе през първата седмица на септември в Измир, Турция. В състезанието участваха лекоатлети от 13 държави.

59-годишният Стефан Радованов, пенсиониран офицер от Босилеград, спечели два бронзови медала в дисциплините надбягване на 3 000 метра с препятствия и спортно ходене на 5 километра. Съотборникът му Блажа Войинович (58), пенсиониран полицай също от Босилеград, спечели четвърто място в скока на дължина и пето място в дисциплината скок на височина.

Финансовите средства за участието на босилеградските лекоатлети-ветерани на Балканиадата е подсигурила Община Босилеград.

Радованов и Войинович споделиха своите впечатления от състезанията и изказаха задоволство от постигнатите резултати пред НРТВ - Радио „Босилеград“.