site.btaШейсет поети от цялата страна се състезават в конкурса Добромир Тонев
BOBSTH 09:32:31 09-10-2015
MH0931BO.019
Пловдив - поетичен конкурс - участници
Шейсет поети от цялата страна
се състезават
в конкурса Добромир Тонев
Пловдив, 9 октомври /Таня Благова, БТА/
Шейсет поети от цялата страна на възраст до 45 години се включиха в Петия национален конкурс за поезия "Добромир Тонев", съобщиха от пресслужбата на община Пловдив. Литературният конкурс се организира Дружество на писателите - Пловдив, Поетична академия "Добромир Тонев", община Пловдив и със съдействието на Тони Симидчиева.
Поетичната надпревара е анонимна, а участниците изпращаха своите творби до 1 октомври. Жури в състав Младен Влашки, Здравко Дечев и Станислава Станоева ще определи кой автор заслужава да вземе приза на името на забележителния поет.
Награждаването на отличените участници в поетичния конкурс ще бъде на 15 октомври, рождената дата на Добромир Тонев от 18:00 часа в книжарница в близост до община Пловдив. Освен традиционните награди, организаторите са предвидили и три специални.
/МХ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина