site.btaУругвай и Република Корея се класираха на четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години

Република Корея впечатли срещу Еквадор на Световното за младежи. Снимка АП

С гол на Андерсон Дуарте от ъгъла на наказателното поле Уругвай спря полета на смелия отбор на Гамбия на Световното първенство за младежи до 20 години, което се провежда в Аржентина. Така след крайното 1:0 малките уруси ще се изправят срещу отбора на САЩ за място на полуфиналите.

Мачът премина с много единоборства и здрави влизания и в двете посоки. Още в 17-ата минута опитният френски съдия Франсоа Летешие отстрани Мансур Мбайе от Гамбия, а в 4-ата минута на добавеното време на първата част Лусиано Родригес също видя червения картон заради подсичане на Дембо Саидхикан.

Въпреки това, през второто полувреме уругвайците откриха резултата след като Алан Матуро намери непокрития Родригес и той с удар с левия крак по земята вкара на вратаря Па Ебу Дамфа. След това Уругвай пропусна няколко отлични възможности да удвои преднината си. Тимът на Гамбия, макар и крайно уморен, опита атаки, за да стигне до равенство, но не им се получи.

Победителят от мача Уругвай – САЩ на полуфинала ще срещне някой измежду Бразилия и Израел.

Република Корея – финалист от 2021-а година, отстрани Еквадор в друга осминафинална среща в може би най-качествената среща до момента на турнира. Корейците откриха резултата в 11-ата минута, когато Ли Юн-чжън прати топката в мрежата с красиво воле, а осем минути по-късно Джън Хоу-Бай удвои при перфектно разгърната контраатака.

В 36-ата минута Еквадор получи правото да изпълни дузпа, която беше потвърдена от системата за видеоповторения (ВАР), а Хуан Куеро не сбърка. Но три минути след началото на второто полувреме Шиок-Хюн Чой се извиси и вкара с глава за 3:1, възползвайки се от грешка на еквадорсксия вратар Хилмар Напа. 6 минути преди края на срещата Еквадор върна едно попадение чрез Себастиан Бахеро. До края момчетата от Южна Америка натиснаха, за да търсят равенство, но Република Корея удържа.

При това положение корейският тим ще играе с Нигерия, а победителят от тази среща отива на Италия или Колумбия.

Към 04:20 на 24.04.2024 Новините от днес