site.btaБаскетболният Рилски спортист победи без никакви проблеми Черно море Тича във Варна

снимка: Данаил Войков/БТА

Среща от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ), първа шестица:

Черно море Тича – Рилски спортист 60:107 (14:19, 13:23, 9:29, 24:26)

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 1000;

Съдии – Калоян Костов, Ангел Иванов и Милен Цветков;

Най-резултатни – Къртис Джоунс 20 т., Аверил Ъгба 12 т. (Черно море Тича); Алекс Симеонов 20 т., Христо Бъчков 19 т. (Рилски спортист);

Рилски спортист победи Черно море Тича във Варна със 107:60 без да срещне никакви трудности в двубой от Националната баскетболна лига за мъже. Гостите надиграха по всички показатели домакините, който показа изключително слаба игра в мача. Успехът е 21-и за самоковския тим, който има и 5 загуби. Черно море Тича остава с 11 победи и 15 поражения.

В началото на срещата домакините поведоха с 4:0, но гостите изравниха при 4:4. Последваха пет изравнявания на резултата, последното при 13:13, след които тимът от Самоков с кош на Джоузеф Лоусън и тройка на Крис Минков поведе с 4 точки при 18:14. Гостите взеха първия период с 19:14. За почти две минути игра през втората част играчите на Черно море Тича успяха да стопят пасива си до точки при 18:19. Рилски спортист обаче веднага вкара 7 поредни точки и дръпна с 8 точки при 26:18. След почти четири минути игра домакините се приближиха на 3 точки от гостите при 23:26, но последваха грешки на играчите на Черно море Тича, от които тимът на Рилски спортист се възползва и поведе 4 минути и 41 секунди преди почивката с 11 точки – 34:23. Три минути и 41  секунди преди края на втория период с кош на Майкълин Скот гостите поведоха с 14 точки – 38:24, а на полувремето резултатът бе 42:27 за Рилски спортист.

След почивката за по-малко от минута игра Рилски спортист успя да вкара два поредни коша и да поведе с 19 точки при 46:27, а малко по-късно с кош на Алекс Симеонов с 21 точки – 51:30. Играта на домакините не вървеше, а стрелбата им не бе на нужното ниво и гостите продължиха да увеличават преднината си, която достигна 25 точки при 57:32 около 5 минути и 40 секунди преди края на третата част. Две минути и 50 секунди преди края на третия период авансът на Рилски спортист стана 29 точки – 63:34.

Преди последната част гостите имаха солиден аванс от 35 точки – 71:36. През последната част играчите на Рилски спортист поддържаха преднина от над 40 точки и заслужено спечелиха победата.

Към 19:30 на 27.04.2024 Новините от днес