site.btaАкадемик Пловдив спечели гостуването си на Миньор 2015 в Националната баскетболна лига за мъже

снимка: БТА, архив

Академик Пловдив надви Миньор 2015 с 88:84 (24:19, 18:24, 27:23, 19:18) като гост в Перник в мач от 26-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Победата е девета за Академик от началото на сезона, а тимът на Миньор 2015 допусна 18-а загуба.

Двата състава изиграха много интересен и оспорван сблъсък, в който разликата не надвиши 10 точки. Гостите имаха предимство от 24:19 в края на първата четвърт, а до почивката Миньор 2015 обърна до 43:42 в своя полза.

Пловдивчани имаха превъзходство през по-голямата част от третия период и преди финалните 10 минути водеха с 69:66. В тях баскетболистите на Академик Пловдив не изпуснаха водачеството и удържаха опитите на домакините за обрат.

Перничани спечелиха борбата под коша (42-28), но гостите демонстрираха по-ефективна стрелба.

Ренел Къмингс бе най-резултатен за пловдивчани с 23 точки, 3 борби и 4 асистенции, а Джъстин Маккол оформи „дабъл-дабъл“ от 20 точки и 10 борби.

За домакините по 16 точки вкараха Георги Кендеров и Данило Арнитович, като първият добави 12 борби, а вторият – 11 борби.

В следващия кръг от НБЛ на 29 март Миньор 2015 ще посрещне Левски в Перник, а ден по-късно Академик Пловдив ще гостува на Берое в Стара Загора.

Срещи от 26-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Миньор 2015 – Академик Пловдив – 84:88 (19:24, 24:18, 23:27, 18:19)
ЦСКА – Спартак Плевен          – 78:82 (20:26, 22:21, 14:23, 22:12)

в понеделник:
Балкан - Черноморец

от събота:
Ямбол – Левски – 79:80 (17:11, 17:24, 18:26, 27:19)
Черно море Тича – Рилски спортист – 60:107 (14:19, 13:23, 9:29, 24:36)

от четвъртък:
Шумен – Берое – 122:74 (31:18, 25:25, 28:20, 38:11)

10. Академик Пловдив    26    9   17   2074:2206   35
11. Миньор 2015         26    8   18   1943:2149   34
12. Берое               26    8   18   2094:2334   34

Към 22:34 на 08.05.2024 Новините от днес