site.btaСтарши треньорът на ЦСКА Росен Барчовски след победата над Рилски спортист: "Най-важното е, че победихме и успяхме да се вдигнем психически"

снимка БТА

Отзиви след загубата на лидера Рилски спортист от гостуващия ЦСКА с 86:89 в среща от Националната баскетболна лига за мъже:

Людмил Хаджисотиров, старши треньор на Рилски спортист: "Една-две ситуации, борба в нападение на Чо, след което вкараха тройка и накрая "лоу поста" на Брандън Йънг решиха мача. Малки, дребни ситуации, но смятам, че днес отборът ни игра по-добре. Искам да ги поздравя за старанието, особено във втората, третата и четвъртата част. В тях играхме солидно и в защита. Изравнени сме в борбите, взели сме 13 в нападение, имаме 20 асистенции и 11 грешки. Малки неща накрая попречиха. Доволен съм и от момчетата, които се включиха днес от пейката. Влязоха с много енергия и агресия. Бяха много важни в този обрат, който се получи във втората част. Не е лесно от минус 17 срещу отбора, който може би в момента е с най-добрата селекция в лигата и добър треньорски щаб, да се върнеш. Съжалявам, че не успяхме да спечелим, но смятам че днешният мач е стъпка напред към начина, по който искаме да играем. Уигинс ни липсва абсолютно. Днес имахме страхотно включване на Еван Бати от пейката, но Димаджио днес го нямаше. Срещу такъв здрав център като Зейн Ноус, а после влиза и Дзекович, който е много опитен център, наистина имахме проблеми. Това ни липсваше, но в предишния мач, в София, той надигра Зейн Ноус, но днес липсваше и това беше неприятно. Еван се включи добре и компенсира, Данчо Минчев също направи много добър мач. Въобще момчетата от пейката играха с много енергия, Пак казвам - жалко, можехме да спечелим мача, както и предишния, но днес играта на отбора беше по-добра от предишните двубои. Ние единствени не се подсилихме в края на трансферния прозорец и винаги е по-трудно, когато не го направиш, а другите, де факто, преките ти конкуренти  стават като нови отбори и това всички го виждат. Ние обаче разчитаме на тези момчета, вярваме в тях, аз и моят помощник Любо Киров им го казахме и преди мача и смятам, че оттук нататък ще играем все по-добре".

Йордан Минчев, играч на Рилски спортист): "Не ни достигнаха няколко защити, които бяха по-скоро не отборна, а лична отговорност. Един кош на Брандън и един на Таменанг, които бяха доста лоши за нас, в последната секунда на нападението и то в заключителната част. Просто, ако се бяхме справили в тези две защити, щеше мачът да е в наша полза. Реално започнахме много лошо. Втората четвърт се посъбудихме, третата отново ни беше лоша и последната отново беше за нас. Общо- взето си разменихме по две четвърти, но тази разлика, която натрупаха в началото, не се оказа решаваща, ние се върнахме, но силите накрая сякаш не ни достигнаха. Аз за мен мога да кажа, че настроението липсва. Може би, трябва да поработим върху транзицията в защита. Не знам какви са борбите този мач, мисля че се справихме добре днес, но трябва да работим още върху връщането в защита и играта едно на едно".

Росен Барчовски, старши треньор на ЦСКА: "Ние само в здрави сблъсъци участваме. За мен най-важното днес е, че победихме и то тук, на този негостоприемен терен, и толкова силен отбор с дълга ротация. Доволен съм, защото успяхме да се извадим психически. Трудно преживяхме загубата след финала и е много важно в такъв момент отборът да успее да се вдигне. Това е важно за самочувствие. Това е най-важният момент. Второто, което е по отношение плана ни за мача, направих анализ и играхме с по-голяма ротация. С риск някой път на терена да не са най-добрите и най-опитните, като днес го докарахме дотам да играят 10 човека, всеки от тях със своя принос. По-добрата ни част беше нападението. Вкараха ни доста, но те са добри нападатели, като и двата отбора играхме с много висок процент за три точки. Ние, не си спомням да сме били с толкова висок процент за три точки".

Брандън Йънг, играч на ЦСКА: "Със сигурност мачът за Купата е все още в главите ни, но ние искахме да излезем и да покажем, че все още сме отбор. Все още работим заедно и имаме шанс да спечелим нещо в края на сезона. Просто искаме да покажем на всички, че още сме тук и сме готови да се състезаваме. Днес се борихме и успяхме да отговорим, когато изостанахме в резултата. Рилски днес се върна, когато ние спряхме да играем добре в защита. Спряхме да си говорим, но след това започнахме да комуникираме, а и треньорите дадоха добър гейм план в края на мача и ние просто го изпълнихме. След финала аз лично останах два дни в стаята си. Това беше достатъчно тежка загуба, която все още преодоляваме. Най-добрият начин е да останем заедно. Наистина загубата е тежка и ще остане винаги в нашите съзнания. Днес обаче победихме страхотен отбор, номер едно в първенството, но това не е достатъчно. Трябва да печелим още мачове, да работим над някои неща, за да станем по-добри.  Трябва да гледаме мач за мач и не трябва да се вълнуваме прекалено".

Към 21:56 на 28.03.2024 Новините от днес