site.btaЛампард спечели първа победа начело на Евертън

Лампард спечели
първа победа начело
на Евертън

Лондон, 12 февруари (БТА).
Евертън вкара два гола през първото полувреме и надви Лийдс Юнайтед с 3:0 в мач от английското първенство по футбол, с което новият мениджър на "карамелите" Франк Лампард записа първата си победа. Така Евертън събра 22 точки и вече е на пет над зоната на изпадащите, докато Лийдс е с точка повече на 15-ото място.
Шеймъс Коулман даде преднина Евертън с удар с глава в десетата минута и само осем по-късно домакините извадиха късмет, след като шут на Родриго бе спрян от напречната греда. В 23-та минута Майкъл Кийн увеличи преднината на "карамелите", а 20-годишният Антъни Гордън оформи крайния резултат в края на двубоя.
Брайтън пък победи Уотфорд и се изкачи на девето място в класирането с 33 точки, докато "стършелите" остават в зоната на изпадащите. Точни за успеха бяха Нийл Мопи в 44-та минута и Адам Уебстър в 82-та.
Брентфорд и Кристъл Палас пък завършиха наравно 0:0 и останаха съответно 14-и и 12-и.