site.btaЗа по-малко от два месеца 38 кучета са настанени в общинския приют в омуртагското село Средище


За по-малко от два месеца 38 кучета са настанени в общинския приют в омуртагското село Средище. Съоръжението работи от средата на юни и ползите от дейността му вече се виждат, коментира за БТА секретарят на общината Емрах Шюкриев.
За настанените животни тях се грижи гледач, а целият екип, ангажиран в прибирането и обгрижването на четириногите, е от пет човека.
„Оказа се, че нуждата от приют за безстопанствени животни е голяма. Ползите ще се усещат тепърва. Всеки ден имаме сигнали за свободно разхождащи се кучета, на които адекватно се реагира“, каза още Шюкриев.
По думите му не са редки случаите, в които кучета на различна възраст се пускат в района на Авиационния парк на пътя София – Варна край Омуртаг от жители на други общини. Четириногите се насочват към града в търсене на храна и се налага екипите да реагират на сигнали на гражданите. Случва се при поява на служители на приюта стопани сами да приберат пуснати на воля домашни любимци.
Дейността на приюта е обезпечена. От общинската управа са осигурени средства за храна и издръжка на животните. Оказва им се ежедневна грижа. Приютът е отворен за посетители и всеки, които желае може да го посети и да си избере нов четириног приятел.
Днес е осъществено и първото осиновяване, съобщиха от общинската управа. Семейство от село Камбурово е проявило интерес и си е избрало свой домашен любимец.
Секретарят на Община Омуртаг добави, че проблем за града и региона остават безстопанствено пуснатите коне, но и за неговото разрешаване на търсят варианти.
/ТНП/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина