site.btaВМРО-БНД подкрепя провеждането на референдум за въвеждането на еврото


ВМРО: БЪДЕЩЕТО НА ЛЕВА – ОТ НАРОДА, НЕ ОТ БЮРОКРАТИТЕ!
ВМРО-БНД подкрепя провеждането на референдум за въвеждането на еврото.
Решението дали България да приеме еврото не може да бъде взето от компрометирани политици, против желанието на хората или под външен натиск. Това е въпрос с огромно значение за нашата икономика, национална идентичност и суверенитет. Ето защо смятаме, че българският народ изцяло има правото да реши този въпрос чрез пряк вот.
Изявлението на Президента Радев идва на фона на тежко разделение в обществото ни по тази тема, и това дали зад този му ход стоят негови политически или лични цели, не е от особено значение. Арогантното отношение на управляващите, които твърдят, че народът не трябва и не може да бъде питан по този въпрос, е допълнителен бензин в горящия огън на евроскептицизма.
Напомняме, че 51-ото Народно събрание излъчило сглобката Желязков, а именно коалицията Борисов - Пеевски, прикрита от смокиновото листо - БСП и ИТН, е избрано с една от най-ниската избирателна активност. В допълнение, Конституционният съд обяви огромни по своя мащаб изборни манипулации, които доведоха до безпрецедентен брой касирани мандати за народни представители. И, въпреки че това правителство е излъчено от Събрание, конституирано след изборни манипулации, и с изключително ниско обществено доверие, то настоятелно пренебрегва гласа на хората и работи активно по въвеждане на еврото, без да направи всенародно допитване.
Позицията на управляващите, че не може да бъде питан народът по този въпрос е крайно арогантна. Ние от ВМРО за пореден път заявяваме, че допитването е най-висшата форма на демокрацията. Страхът на управляващите от това да питат народа си, налага извода, че те са наясно с мнението на хората. И че това мнение в мнозинството си не е в подкрепа на техните действия. Тоест, въпреки че са наясно с този факт, те продължават да пренебрегват волята на хората.
Въвеждането на еврото наистина трябва да стане с огромен обществен консенсус. Такъв в обществото ни очевидно липсва! До голяма степен липсва именно от усещането на едни самозабравили се хора, които дълбоко вярват, от висотата на своята непогрешимост и недосегаемост, че могат да налагат силово тезите си на мнозинството.
Ние от ВМРО считаме европейската ориентация на България за безалтернативна и в духа на европейските традиции, неколкократно сме инициирали провеждането на референдуми по важни въпроси. Ето защо категорично подкрепяме възможността за едно всенародно допитване, което да определи съдбата на българската парична единица!
/АЧМ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина