site.btaТежка загуба на Локомотив (Стара Загора) в първия мач в женската Шампионска лига по футбол

Българският шампион по футбол при жените Локомотив (Стара Загора) претърпя тежко поражение с 0:5 от норвежкия Бран (Берген) в първа среща от група 5 на квалификационния кръг на Шампионската лига при дамите.

По-късно днес е втората среща от потока между Андерлехт (Белгия) и домакините на турнира Катовице (Полша). В групата не се играе всеки срещу всеки, а на системата на елиминирането. Вторите мачове са на 9-и септември, като българските от Стара Загора ще играят за 3-ото място в потока срещу загубилия от втория мач. Бран (Берген) и другият победител ще определят и първенеца в потока.

Въпреки старателната игра на момичетата на треньора Янко Вълканов, разликата в класите си каза думата. Освен че вкараха пет гола, норвежките футболисти отправиха още 15 удара към вратарката Роксана Шахънска, която имаше доста работа днес. Още във 2-ата минута Сесил Кваме откри резултата, а три преди края на първото полувреме шведката Йохана Ренмарк удвои. След почивката дойдоха минутите на Мария Брохман, която се разписа в 47-ата, 85-ата и в 88-ата минути.

Към 14:43 на 18.06.2024 Новините от днес