site.btaВтородивизионен тим отстрани Лече от турнира за Купата на Италия по футбол

Втородивизионен тим отстрани Лече от турнира за Купата на Италия по футбол
снимка АП

Втородивизионният Читадела отстрани завърналия се в елита Лече в първия кръг на турнира за Купата на Италия по футбол. Читадела победи с 3:2 след продължения след като в редовното време двубоят завърши при равенство 1:1.

Габриел Стрефеца откри за 1:0 за домакините в 61-ата минута, а в 73-ата Раул Асенсио изравни. В продълженията Мамаду Тункара първо отбеляза за 2:1 за Читадела в 93-ата минута, а в 100-ата направи резултата 3:1. Вторият гол за Лече бе дело на Лоренцо Коломбо в 106-ата минута.

Следващият съперник на Читадела ще бъде победителят от двойката Палермо – Торино.

В други срещи от първия кръг Каляри отстрани Перуджа след 3:2 като домакин, Удинезе се справи у дома с 2:1 срещу третодивизионния Фералпизало, а Сампдория победи с 1:0 Реджина.

Към 02:20 на 11.08.2022 Новините от днес