site.btaСтефанос Циципас е първият финалист на турнира в Ротердам

Стефанос Циципас
е първият финалист
на турнира в Ротердам

Ротердам, 12 февруари (БТА).
Поставеният под номер 1 Стефанос Циципас стана първият финалист на турнира в Ротердам от сериите АТП 500 с награден фонд от 1 208 315 евро. Най-добрият гръцки тенисист обърна младия чех Иржи Лехечка с 4:6, 6:4, 6:2 за 1:52 минути.
Мачът започна лошо за Циципас, който беше пробит още в третия гейм и до края на сета не успя да се съвземе, като го загуби с 4:6. Вторият сет също вървеше равностойно до 4:4, като Циципас успя да спечели подаването си, а след това да направи важен пробив и да затвори сета с 6:4.
Циципас постепенно вдигаше нивото си на игра и в третия сет успя да направи два пробива в точните моменти, за да спечели без проблеми с 6:2. Гъркът успя да спечели 80 процента от точките на първия си сервис, като направи и повече печеливши удари.
На финала Циципас ще играе срещу победителя от мача между защитаващия титлата си Андрей Рубльов и Феликс Оже-Алиасим, който е по-късно тази вечер.