site.btaТърговските преговори между САЩ и Китай ще започнат в събота, заяви финансовият министър Скот Бесънт


Очаква се министърът на финансите на САЩ Скот Бесънт да разговаря с китайски представител за търговските отношения между Вашингтон и Пекин по време на среща в Швейцария в събота. Това съобщи днес Ройтерс, позовавайки се на изказване на Бесънт.
По време на изслушване в Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите (долната камара на Конгреса на САЩ - бел. ред.) Бесънт определи срещата като началото на "преговори" между двете държави. Той подчерта, че съветникът по търговските въпроси на президента на САЩ Доналд Тръмп - Питър Наваро и търговският представител на Белия дом Джеймисън Гриър няма да вземат участие в дискусиите.
На въпрос по време на изслушването на каква фаза са преговорите, Бесънт заяви, че все още не са напреднали, тъй като срещата с китайските представители започва в събота.
По-рано днес бе съобщено, че китайският вицепремиер Хъ Лифън ще посети Швейцария от 9 до 12 май по покана на швейцарското правителство, обяви китайското външно министерство.
Част от Централния комитет на Китайската комунистическа партия, Хъ Лифън отговаря за икономическите и търговски въпроси между Китай и САЩ.
/ИЦ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина