site.btaПълен жребий за първия кръг в новото издание на Шампионската лига през сезон 2024/25

Пълен жребий за първия кръг в новото издание на Шампионската лига през сезон 2024/25
Пълен жребий за първия кръг в новото издание на Шампионската лига през сезон 2024/25
снимка: AP Photo/Daniel Cole

Българският шампион Лудогорец (Разград) ще срещне грузинския Динамо (Батуми) в първия квалификационен кръг на новото издание на Шампионската лига на УЕФА за сезон 2024/25. Жребият беше теглен днес в централата в Нион, а мачовете от този етап ще се играят на 9/10 юли и на 16/17 юли, като домакин в първата среща е българският отбор. През този сезон Шампионската лига ще се провежда в нов формат с 36 отбора в единна групова фаза, като всеки отбор ще играе осем мача срещу други състави.

Победителите в този етап продължават към втория квалификационен кръг, а загубилите ще се включат във втория кръг на турнира Лига на Конференциите. Два отбора имаха късмет и ще отидат направо в третия кръг по волята на жребия.

Второто българско участие в този кръг е това на бившия младежки национал Кун Теменужков и неговия Линкълн Ред Импс, първенец на Гибралтар. "Червените" от малката британска територия на Иберийския полуостров имат за съперник малтийския шампион Хамрун Спартанс.

Балканско дерби оформиха Борац (Баня Лука) от Босна и Херцеговина и Егнатия Рогожине от Албания, а най-лесно изглежда ще бъде за румънския Футболен клуб Стяуа Букурещ (ФКСБ), който ще пътува до малкото селце Акуанова в Сан Марино за среща с местния Виртус.

Пълен жребий за първия предварителен кръг в Шампионската лига за сезон 2024/25:

Слован (Братислава, Словакия) – Струга Трим Лум (Реп.Сев.Македония)
ТНС (Уелс) – Дечич Тузи (Черна гора)
Борац Баня Лука (Босна и Херцеговина) – Егнатия Рогожине (Албания)
Хамрун Спартанс (Малта) – Линкълн Ред Импс (Гибралтар)
Балкани (Косово) – УЕ Санта Колома (Андора)
Флора Талин (Естония) – НК Целие (Словения)
КС Клаксвик (Фарьорски о-ви) – Диферданж (Люксембург)
Паневежис (Литва) – ХК Хелзинки (Финландия)
РФС Рига (Латвия) – Ларн (Северна Ирландия)
Викингур (Исландия) – Шамрок Роувърс (Реп. Ирландия)
Виртус (Сан Марино) – ФКСБ (Румъния)
Лудогорец (България) – Динамо Батуми (Грузия)
Ордабаси (Казахстан) – Петрокуб (Молдова)
Динамо Минск (Беларус) – Пюник (Армения)

* Първите срещи ще се играят на 9-и или 10-и юли, а реваншите на 16-и или 17-и другия месец.
* Победителите продължават във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, а загубилите 
ще се включат във втори предварителен кръг на турнира на УЕФА Лига на Конференциите.
Отпадналите в двойките Панежевис – ХИК (Хелзинки) и РФС Рига – Ларн имаха късмет
при жребия и ще прескочат втория кръг и отиват директно в третия.

/АВ/

news.modal.header

news.modal.text

Към 12:52 на 20.07.2024 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация