site.btaЕгипетският Ал Ахли отново спечели Шампионската лига на Африка

Египетският Ал Ахли отново спечели Шампионската лига на Африка
снимка: АП

Египетският Ал Ахли стана шампион на Африка за четвърти път през последните пет години, след като победи Есперанс от Тунис с 1:0 на реванша от финала на Шампионската лига.

Победата у дома пред 60 000 души в Кайро осигури триумф с общ резултат 1:0 след нулевия първи мач миналата събота в Тунис и рекордна 12-та победа за Ал Ахли в най-голямата клубна надпревара на континента.

Капитанът Рами Рабия вкара ранен гол за тима от Кайро в четвъртата минута и това попадение се оказа единствено в мача.

Ал Ахли затвърди позицията си на най-добрия клуб на континента с 12-ия си триумф в турнира. Есперанс, който има четири трофея, завърши на второ място за пети път.

Към 11:01 на 17.06.2024 Новините от днес