site.btaС гол на бившия играч на Левски Гари Родригес Кабо Верде победи Гана в първия си мач на Купата на африканските нации

Феновете на Кабо Верде са в екстаз от победата над Гана / снимка: АП

С гол на бившия нападател на Левски Гари Родригес във втората минута на продължението на второто полувреме Кабо Верде победи с 2:1 фаворита за трофея Гана в първия мач и за двата отбора от група "В" на Купата на африканските нации.

33-годишният Родригес се появи като  резерва в средата на второто полувреме при резултат 1:1 и вкара на празна врата след груба грешка в защитата на ганайците.

Преди това островитяните, които са най-малката нация, участваща в турнира в Кот д'Ивоар, бяха повели с гол на Джамиро Монтейро в 17-ата минута.

Гана натисна след допуснатия гол и десетина минути след почивката Александър Джику изравни.

Изненадващо обаче "черните звезди" се успокоиха след изравняването и в последния половин час Кабо Верде пропусна няколко отлични положения. Така се стигна до 92-рата минута, в която Бенчимол се пребори за топката с няколко защитници на Гана, както и с вратаря и я чукна към Родригес, който от седем метра нямаше как да сбърка.

В другия мач от групата Египет и Мозамбик направиха 2:2. "Фараоните", които са най-успешният отбор в историята на турнира, бяха спасени от дузпа в седмата минута на продължението, която бе реализирана от Мохамед Салам.

Преди това Мостафа Мохамед даде аванс на Египет още във втората минута, но в началото на второто полувреме в рамките на 180 секунди Мозамбик направи пълен обрат чрез Вити и  Клесио Бауке.

Разочарование претърпя и друг от фаворитите - Нигерия. "Супер орлите" се добраха само до равенство 1:1 срещу Екваториална Гвинея.

Ибан Салвадор даде преднина на гвинейците в 36-ата минута, но в ответната атака звездата на Нигерия Виктор Осимен изравни.

През второто полувреме Нигерия хвърли всички сили в атака, но вратарят Джийзъс Овоно бе безпогрешен в опазването на мрежата си.

Към 12:39 на 11.06.2024 Новините от днес