site.btaПето и шесто място за българските състезатели на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек

Божидар Златанов, снимка БТА

Еди Пенев и Божидар Златанов заеха съответно пето и шесто място на финала на прескок при мъжете на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек (Хърватия).

Пенев получи средна оценка от 14.100 точки за двата си прескока, а Божидар Златанов има 13.933 точки.

Победител на този уред стана олимпийският бронзов медалист, световен и европейски шампион Артур Давтян (Армения) с 15.033 точки.

При жените на греда и на земя триумфира Джорджия Годуин (Австралия) съответно с 13.900 и с 13.400 точки.

На халки при мъжете шампион е Артур Аветисян (Армения) с 14.666 точки, а на висилка златото взе Кайо Соуза (Бразилия) с 14.300.

Националите приключват надпреварата в Осиек с пет финала и златен медал на Еди Пенев на земя вчера.

Към 04:49 на 29.04.2024 Новините от днес