site.btaТри финала за България в първия ден на квалификациите на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек

Еди Пенев, снимка: БФ Гимнастика

Българските състезатели си осигуриха участие на три финала в първия ден на квалификациите на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек (Хърватия).

В събота за отличията на земя ще се борят братята Кевин Пенев и Еди Пенев, а на успоредка Йордан Александров. Еди Пенев е златен медалист на земя, а Йордан Александров стана вицешампион на успоредка от Световната купа във Варна в края на месец май.

В квалификациите на земя Еди Пенев е втори с 14.350 точки, а Кевин Пенев зае пето място с 14.100.

На успоредка Йордан Александров е седми в пресявките с 13.800 точки, а Божидар Златанов се нареди 26-и с 12.400. На кон с гривни Кевин Пенев е на 17-о място с оценка от 13.100 точки.

При жените Никол Стоименова остана извън финалите, след като зае 23-а позиция на смесена успоредка с 10.333 точки и не завърши на прескок.

Утре са квалификациите на останалите пет уреда при мъжете и при жените с българско участие.

Към 07:56 на 19.03.2024 Новините от днес