site.btaЙордан Александров завоюва два сребърни медала за България на Световната купа по спортна гимнастика във Варна

снимка БТА

Йордан Александров спечели още два медала за България на Световната купа по спортна гимнастика във Варна.

След като вчера Еди Пенев стана шампион на земна гимнастика, днес Александров взе среброто на финалите на успоредка и на висилка. Така националите приключват надпреварата с три отличия - едно златно и два сребърни.

Александров изигра отлично съчетанието си на успоредка и получи оценка от 14.233 точки.

Първи със същата оценка е Расулжон Абдурахимов от Узбекистан, който обаче има повече за изпълнение 8.733 срещу 8.533 точки (заради пристъпване на финала на Александров), въпреки че българинът има по-висока трудност - 5.700 срещу 5.500 точки.

Бронзовото отличие стана притежание на Джермайн Грюнберг (Нидерландия) с 14.066 точки.

Другият българин Божидар Златанов допусна грешки в началото на съчетанието си и остана на четвърта позиция с 13.933 точки.

На финала на прескок Златанов също завърши четвърти с 13.833 точки. Шампион с 14.799 точки стана бронзовият олимпийски медалист от Игрите в Токио 2020, световен и европейски шампион Артур Давтян (Армения).

Вторият българин Димитър Димитров не успя да изпълни и двата си прескока, което му отреди шестото място с резултат 13.399 точки.

В последния финал на висилка Йордан Александров също беше много стабилен и с 13.733 точки взе сребърното отличие. Един Пенев се нареди шести с 13.233 точки.

Александров беше награден от легендата на българската спортна гимнастика и олимпийски вицешампион на халки от Атиня 2004 Йордан Йовчев.

Победител на висилка е Софус Хегемснес (Норвегия) с 13.833 точки, а бронзовото отличие взе Давид Вечернеш (Унгария) с 13.666 точки.

На финала на греда след две падания от уреда единствената българска представителка Никол Стоименова, която участва с домакинска квота, остана на осмото място с 10.566 точки. Златото стана притежание на Бетина Лили Цифра (Унгария) с 13.466 точки.

На земя победителка стана Силан Миел (Франция) с 12.933 точки.

Към 07:27 на 19.03.2024 Новините от днес