site.btaАтлетико Мадрид победи Хетафе след драма

футбол - първенство на Испания - коментар

Атлетико Мадрид
победи Хетафе
след драма

Мадрид, 13 февруари (БТА).
Атлетико Мадрид постигна драматична победа с 4:3 у дома срещу Хетафе в двубой от 24-ия кръг в шампионата на Испания.
Марио Ермосо се разписа в 89-ата минута за ценния успех в полза на "червено-белите", които бяха останали с десет души заради червен картон на Фелипе след близо час игра.
Преди това Анхел Кореа даде аванс за Атлетико в 19-ата минута при добавка, а звездата Луис Суарес вече беше пропуснал дузпа.
В 27-ата минута Матеус Куня реализира второ попадение във вратата на гостите, които направиха шокиращ обрат.
Борха Майорал намали изоставането на Хетафе след половин час игра. Последваха две дузпи, реализирани във вратата на домакините от Енес Юнал в 37-ата и 42-ата минута.
Атлетико достигна до равенството 3:3 чрез Кореа дълбоко в допълнителното време на първата част.
В 58-ата минута Фелипе направи грубо нарушение и остави "червено-белите" в намален състав след получения червен картон, за да се стигне до драматичния финал и попадението на Ермосо след асистенция на Жоао Феликс.
Атлетико Мадрид се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 39 точки. Хетафе заема 15-та позиция с 25 точки.
По-късно днес е каталунското дерби между Еспаньол и Барселона.