site.btaДуховият оркестър и Женският хор при Община Търговище подариха съвместен летен концерт на жителите и гостите на града


Духовият оркестър „Васил Абрашев“ и Женският хор „Златна лира“ при Община Търговище представиха концерта „Здравей, лято“. Изпълнителите подариха на жители и гости на областния град разнообразен репертоар. Събитието е подготвено по повод настъпването на астрономическото лято и народният празник Еньовден, който се отбелязва на 24 юни.
Диригентите на двата състава - д-р Росица Бояджиева-Вълева на Духовия оркестър и Илиана Иванова на Женския хор музицираха в общи и индивидуални изпълнения. Те откриха концерта с думи за магичност, както повелява за Еньовден, и заедност. И поведоха публиката през „полето“ на музиката.
Музикалното събитие започна със съвместно изпълнение на „Аз съм българче“ по текст на Иван Вазов и музика на Ценко Минкин, специално подготвено за двата състава. Последва и „Благослов за Търговище“ – също специално изготвено за формациите.
Публиката слуша още пиеси от различни стилове и дори различни епохи. Акцент бяха българските произведения и българските неравноделни ритми.
Организаторите отправиха пожелания за спокойни, слънчеви и весели летни дни на всички присъстващи.
/МК/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина