site.btaПрезидентът Румен Радев ще открие паметник на Васил Левски в Троян


На 17 юли, понеделник, президентът Румен Радев ще посети Троян за тържественото откриване на паметник на Васил Левски в града.
В 19.00 часа държавният глава ще приеме почетния строй на Националната гвардейска част на площад „Възраждане“ в Троян. Президентът Румен Радев и кметът на общината Донка Михайлова ще открият монумента с лика на Апостола и паметната плоча към него с изписани имената на учредителите на Троянския революционен комитет, създаден от Васил Левски. Паметникът ще бъде осветен от Ловчанския митрополит Гавриил. Държавният глава ще приветства жителите и гостите на Троян по повод откриването на скулптурата, създадена от Борис Борисов с дарения.
Преди церемонията по откриване на паметника президентът Румен Радев ще посети Военно-географската служба в Троян.
*
Уважаеми колеги,
Снимки и информация за посещението във Военно-географската служба ще бъдат разпространени от прессекретариата на президента.
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина