site.btaКЧСИ: Старт на Националната кампания „Управление на лични финанси и кредити – основни правила и информирани решения“ за новата учебна 2025/2026 година
На 29 октомври 2025 г., сряда, от 13:00 ч. в СУ „Христо Проданов“ – гр. Карлово, ул. „Ген. Скобелев“ N8, ще се даде старт за втора година на Националната кампания „Управление на лични финанси и кредити – основни правила и информирани решения“, организирана от Камарата на частните съдебни изпълнители с подкрепата на МОН.
Отново в класните стаи ще гостуват съдебни изпълнители. Първата лекция ще бъде изнесена от съдебен изпълнител Мариана Обретенова в СУ „Христо Проданов“ в град Карлово, с което се дава знак, че училищата извън областните центрове отново ще бъдат във фокуса на кампанията.
Образователната кампания представлява структурирано обучение с практически примери от реалния живот. Тя е насочена към ученици от 11. и 12. Клас, за да придобият функционална грамотност, с която да изградят финансова култура чрез структурирано обучение с практически примери от реалния живот.
През учебната 2024/2025г. над 7 500 ученици от 103 училища в страната преминаха обучението. По обхват това е най-мащабната подобна инициатива досега. Получи и висока оценка от институции и експерти на конференция, организирана от Икономическия и социален съвет.
/СТГ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина