site.btaБългарката Ксения Момчилова се класира за полуфинал в Монпелие на паркур с шесто време

снимка: БФ Гимнастика

Българката Ксения Момчилова се класира за полуфиналите в дисциплината скорост на Световната купа по гимнастически паркур в Монпелие (Франция). Състезателката на треньора Делян Димитров намери място сред най-добрите десет с шесто време.

Момчилова, която миналата година стигна до първия за България медал (сребърен) в историята на този спорт изостана на 6.19 секунди от фаворитката за първото място в тази дисциплина Миранда Тиблинг. Представителката на Швеция премина през трасето 40. 54 секунди. Полуфиналите и финалът са днес.

Тиблинг се оказа по-добра от българската състезателка и миналата година в София, където в дисциплините  "freestyle" и "speed" сили премериха 100 състезатели от 29 държави.

Към 12:52 на 23.05.2024 Новините от днес