site.btaБерое записа победа над Монтана в дербито на женското първенство по баскетбол, Рилски спортист спечели с 22 точки разлика срещу Дунав

Берое победи Монтана в третия кръг на женското баскетболно първенство / снимка: БФБаскетбол

Шампионът на България Берое победи с 80:58 (17:17, 18:17, 18:15, 27:9) Монтана 2003 в дербито на третия кръг на женското баскетболно първенство.

Мачът в Стара Загора, който противопостави двата най-успешни отбора в шампионата за последните пет години, бе напълно равностоен до края на първото полувреме, но след него момичетата на треньорката Жаклин Златанова наложиха преимущество и стигнаха до третата си победа за сезона.

През първите 20 минути двата отбора многократно размениха водачеството, като в нито един момент разликата не бе повече от четири точки в полза на един от тях.

През второто полувреме Берое тръгна по-добре и поведе с 45:36 след кош на Деана Стояновска. Монтана обаче навакса изоставането си и на свой ред излезе напред с 49:47 след тройка на Ванина Василева.

Последва обаче нова силна серия за шампионките, която този път бе от 22:2 точки. Тя пречупи съпротивата на Монтана и в последната четвърт играта бе контролирана изцяло от състава на домакините.

За Берое с "дабъл-дабъл" от 22 точки и 12 борби завърши Николина Зубац, Яна Карамфилова прибави 18 точки и 10 борби, а Деана Стояновска и Димана Костова реализираха по 12 точки

В редиците на Монтана се отличи Катрин Бригс с 22 точки.

В друг мач, игран по същото време, Рилски спортист разгроми със 118:35 (32:9, 31:9, 31:11, 24:6) новака Дунав 2016.

Самоковският тим имаше огромно превъзходство през всички 40 минути на срещата, което позволи на старши треньорката Маргарита Маринкова да даде поне 10 игрови минути на всичките си състезателки.

С 22 точки за Рилски спортист завърши Виолета Григорова, Раня Абурая добави 17, а с 14 приключи Ивета Петрова. За русенки Зехра Салим отбеляза 15 точки и бе единствената с двуцифрен актив.

Мачове от третия кръг на женското първенство по баскетбол:

Берое (Стара Загора) - Монтана 2003 -  80:58 (17:17, 18:17, 18:15, 27:9)
Академик (Пловдив) - Шоутайм (Варна) - 61:79 (15:29, 19:23, 17:10, 10:17)
Рилски спортист (Самоков) - Дунав 2016 (Русе) - 118:35 (32:9, 31:9, 31:11, 24:6)