site.btaНаполи победи Интер и остави отворена до края битката за 2-ото място в Серия А

Наполи победи Интер и остави отворена до края битката за 2-ото място в Серия А

Макар и вече да триумфира с шампионската титла, отборът на Наполи положи много усилия и победи останалия с 10 души Интер (Милано) с 3:1 в среща от 36-ия кръг на Калчото. Така битката за 2-ата позиция остава отворена, след като от 2-ия Ювентус до 5-ия Милан е пет точки. Финалистът в Шампионската лига през този сезон Интер, който от края на първото полувреме остана с 10 души, е на 3-ата позиция с 66.

Логично старши треньорът на нерадзурите Симоне Индзаги даде почивка на някои основни играчи преди финала за Купата на Италия срещу Фиорентина в сряда и този в Шампионската лига, но тимът му не се предаде. Наполи пък е под въпросителна за бъдещето на треньора Лучано Спалети. Интер претърпя първа загуба от януари насам, а шампионите на страната са единствения отбор, който не могат да победят през тази кампания.

Преди почивката голове не паднаха, но домакините имаха една много добра възможност, създадена от Пьотър Зиелински, който сервира топката на Андре-Франк Замбо-Ангиса, но ударът на камерунеца мина над горната греда. Домакините реагираха яростно на съдийско решение, в което не последва втори жълт картон за Роберто Галярдини заради спъване отзад на Хвича Кварацхелия – в 23-ата минута, само четири след като получи първия си жълт картон. Но изгонването на въпросния футболист не му се размина и той пое към съблекалнята в 41-ата, след като направи закъснял фаул срещу Замбо-Ангиса. Но въпреки това още преди почивката Интер можеше да вкара, но след паса на Николо Барела топката попадна в малката мрежичка от външната страна при шута на Ромелу Лукаку.

Веднага след началото на второто полувреме Зиелински стреля над гредата, след като вратарят на Интер Андре Онана се размина с центриране от корнер. Но в 67-ата минута вече беше 1:0 с гола на Замбо-Ангиса, който вкара страхотно воле след пас на полския халф.

След това неаполитанците продължиха да търсят втори гол. И миг след като пропуснаха една такава възможност, Федерико Димарко хвана задрямалата защита на Наполи, направи ниско центриране отляво. Ромелу Лукаку се усети първи, изпревари разсеяния Жуан Жезус и прати топката зад Алекс Мерет.

Но шампионите решиха да докажат защо бяха доминиращи цяла година и в 85-ата минута възстанови предимството си със зашеметяващ удар на капитана Джовани Ди Лоренцо в далечния горен ъгъл. Но това не беше всичко, защото в добавеното време играчът на младежкия отбор Джанлука Гаетано избухна в сълзи, след като вкара дебютния си гол, преодолявайки излезлия да го посрещне Онана.