site.btaБерое загуби от Янтра (Габрово) в последната си проверка

Берое загуби от
Янтра (Габрово) в
последната си проверка

Стара Загора, 12 февруари (Стефан Стефанов, БТА).
Берое загуби с 0:1 от Янтра (Габрово) в контролна среща, играна в Стара Загора, на която присъстваха 250 фенове. Това бе последна проверка за старозагорския тим преди подновяването на шампионата следващата седмица.
Единственото попадение бе дело на Тони Иванов и падна през второто полувреме. Като титуляр за Берое започна сенегалският халф Сове, който е на проби в отбора. Камара отправи още във втората минута опасен удар за Берое, топката мина на сантиметри от гредата. В ответната атака на гостите нападателят Иван Петков бе изведен в наказателното поле, но стреля покрай вратата на Берое.
В 29-ата минута Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар, Фал свали топката с глава за защитника Георги Динков, който отправи удар от въздуха, но Цинцарски отново успя да спаси.
През втората част Берое направи няколко пропуска пред вратата на тима от Втора лига. Противно на развоя на събитията на терена, Янтра отбеляза гол.
Това се случи в 75-ата минута, когато се получи сериозно разбъркване пред наказателното поле на Берое, в което най-съобразителен беше Ивайло Иванов, който успя да изведе Тони Иванов сам срещу Гошев и отблизо се разписа за 0:1.

Към 14:19 на 06.06.2024 Новините от днес