site.btaЗаключителната вечер на „София Филм Фест в Русе“ представя филми на Райко Гърлич и Станимир Трифонов
Третият и последен ден на „София Филм Фест в Русе“ ще поднесе два силни финални акцента – хърватската сатирична драма „Всичко си има край“ и документалния филм „Мила родино“. Прожекциите ще се осъществят в Пленарна зала на Община Русе при вход свободен.
В 18 ч. зрителите ще видят новия филм на легендарния режисьор Райко Гърлич, който с хумор и острота разглежда темите за властта, корупцията и моралните компромиси. Сред актьорите са Живко Аночич, Борис Исакович, Йелена Джокич, Емир Хаджихафизбегович, а в копродукцията участва и българската актриса Анжела Недялкова. Български продуцент е Стефан Китанов - създател и директор на „София Филм Фест“.
В 20 ч. фестивалът ще завърши с „Мила родино“ – вдъхновяващ документален филм на Станимир Трифонов, посветен на автора на националния ни химн – Цветан Радославов. Продуцентът Добромир Чочов ще бъде специален гост на прожекцията и ще се срещне с публиката след филма.
С тези две прожекции „София Филм Фест в Русе 2025“ завършва с послание за родолюбие, духовна сила и вяра в силата на киното.
БТА публикува този текст съгласно чл. 5, ал. 1, т. 3 и ал. 3 от Закона за Българската телеграфна агенция
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина