site.btaМинерални бани създава доброволно формирование за борба с бедствия и аварии
BOBSTH 12:08:01 21-07-2018
MM1205BO.020
Минерални бани - доброволци - бедствия и аварии
Минерални бани създава доброволно формирование за борба с бедствия и аварии
Минерални бани, 21 юли /Николай Грудев, БТА/
Община Минерални бани ще създаде доброволно формирование, което ще участва при възникване и овладяване на бедствия, аварии и извънредни ситуации на територията на общината и при предотвратяването на последиците от тях. Това реши на заседание местния Общински съвет, съобщиха от там.
Командата ще бъде с численост до 20 доброволци. Кметът на общината е бил натоварен от органа на местното самоуправление да обяви в медиите и на електронната страница на общината съобщението за набиране на членове на формированието.
След създаването му то ще бъде регистрирано в пожарната и ще бъде готово да действа според отредените му правомощия, уредени в Закона за защита при бедствия, се уточнява в приетата докладна.
/ММ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина