site.btaАтлетико Мадрид победи Виляреал и се завърна в челната четворка на ЛаЛига

Атлетико Мадрид победи Виляреал и се завърна в челната четворка на ЛаЛига
Аксел Витцел отбеляза първия гол за Атлетико / Снимка: AP Photo/Bernat Armangue

Резервата Саул Нигес вкара победния гол в края и Атлетико Мадрид надви с 2:1 Виляреал в последен мач от 30-ия кръг на испанското първенство по футбол. С това столичани се завърнаха в топ 4 на ЛаЛига при две точки аванс срещу прекия конкурент за място в Шампионската лига - Атлетик Билбао.

Атлетико влезе в двубоя с две поредни загуби и с едва две победи в последните седем кръга. Виляреал пък бе в серия от четири успеха и "жълтата подводница" нямаше поражение в последните си девет срещи, което донесе на Марселино Гарсия приза "треньор на месеца".

Атлетико обаче доминираше в този двубой. Аксел Витцел изведе гостите напред след центриране от ъглов удар на Родриго Рикелме в деветата минута, а стражът на домакините Филип Йоргенсен ги задържа в мача с две спасявания срещу Самуел Лино и Маркос Йоренте.

Антоан Гризман допусна грешка и Александър Сорлот отбеляза изравнителното попадение пет минути след почивката, но Атлетико не спря да натиска. Анхел Кореа удари греда и Дани Парехо пропусна от близко разстояние, за да се стигне до 87-та минута и гола на Нигес. Той получи топката от Сесар Аспиликуета и бе точен от границата на наказателното поле.

"Труден мач. Виляреал ни пресираха много през второто полувреме и не се справихме толкова добре, колкото преди почивката. Треньорът (Диего Симеоне - б.пр.) ще иска да играем по-добре в следващия мач, а за този сме доволни, че бихме", заяви Витцел за Movistar Plus.