site.btaЦСКА спечели Купата на България на Държавното лично-отборно първенство по бокс за ученици в Плевен

снимка: БФ Бокс

Съставът на ЦСКА спечели първия кръг от Държавното лично-отборно първенство по бокс за ученици, а с това и Купата на България. Талантите на „армейците“ грабнаха 6 медала в хода на шампионата в Плевен. „Червените“ се явиха със 7 боксьори, които спечелиха 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови отличия.

ЦСКА завърши пред отбора на Боксов клуб КИКО (София), който се поздрави със същия актив от медали, но при 15 участници. На трето място се наредиха талантите на Локомотив София, които приключиха турнира с 2 златни, 1 сребърен и 2 бронзови отличия.

Първенството в Плевен премина при много сериозен интерес, с близо 200 боксьори от 45 клуба. Цели 36 отбора успяха да излъчат поне по един медалист в хода на турнира, което говори за добрата работа в школите и равностойността на боевете.

Към 05:38 на 10.05.2024 Новините от днес