site.btaСлоун Стивънс и Елина Свитолина продължават към четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция

Слоун Стивънс изхвърли Юлия Путинцева от "Ролан Гарос" / снимка: АП

Финалистката от 2018 година Слоун Стивънс се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис при жените.

Американката се наложи с 6:3, 3:6, 6:2 над Юлия Путинцева от Казахстан след два часа и 20 минути игра.

Стивънс имаше своите трудни моменти, най-вече в началото на втория сет, в който допусна изоставане от 0:5 гейма, както и в началото на третия, в който Путинцева реализира пробив, за да поведе с 1:0, но успя да преодолее тези колебания и да запише третата си победа в шест мача срещу тази съперничка.

За място на четвъртфиналите Стивънс ще играе с поставената под номер 2 в схемата Арина Сабаленка в сблъсък между два шампионки в турнирите от Големия шлем.

Неочакания си поход към първа титла от Шлема продължава и Елина Свитолина. Украинката, която роди преди по-малко от осем месеца, направи обрат срещу рускинята Анна Блинкова и я победи с 2:6, 6:2, 7:5.

Първите два сета в мача преминаха при разменено надмощие, като в първия Блинкова спечели лесно, а във втория това направи Свитолина.

В третия сет пробивите следваха един след друг и в двете посоки, но в края по-големият опит на Свитолина и помогна, за да измъкне победата със 7:5 гейма.

В четвъртия кръг Свитолина ще излезе на корта срещу друга рускиня - Дария Касаткина.

"Щастливата губеща" от квалификациите Елина Аванесян също продължава напред в турнира. Рускинята се наложи с 3:6, 6:1, 7:5 над Клара Таусон от Дания. Аванесян, която в предишния кръг отстрани номер 5 в схемата Каролин Гарсия (Франция), изоставаше с 0:2 гейма в решителния трети сет, но направи обрат и записа първото в кариерата си класиране във втората седмица на турнира от Големия шлем.

Следващата съперничка на Аванесян ще бъде победителката от мача между Ирина-Камелия Бегу (Румъния) и Каролина Мухова (Чехия).

Към 19:49 на 18.04.2024 Новините от днес