site.btaТрима шуменци ще представят България на Световното първенство по кикбокс
Националите състезатели от спортен клуб „Шуменска крепост“ Полина Галинова и Димитър Стоянов, заедно с треньора им Галин Методиев, ще представят България на започващото днес Световно първенство по кикбокс за мъже и жени в столицата на Обединените арабски емирства - Абу Даби, съобщи за БТА Методиев.
Двамата шуменски състезатели ще участват в най-тежкия и атрактивен стил - К1. Полина Галинова е в категория 56 кг, а Димитър Стоянов в категория 75 килограма. В подготовката им за шампионата на планетата се включи и Християн Тотев, отбеляза Методиев.
По думите му, България ще бъде представена от 34 състезатели и 10 треньори.
На Световното първенство, което продължава до 30 ноември, са заявени около 2000 спортисти от около 85 държави, допълни Методиев.
Припомняме, че кметът на Шумен награди местни състезатели, спечелили медали от световни и европейски първенства по кикбокс и карате през септември миналата година, а град Пловдив ще бъде домакин на Световното първенство по кикбокс за кадети до 19 години през 2026 година.
/ИК/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина