Община Ловеч - Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: ХК „Осъм“ постигна трудна и важна победа като гост в Габрово

Община Ловеч: ХК „Осъм“ постигна трудна и важна победа като гост в Габрово
Снимка: Община Ловеч

ХК „Осъм“ постигна трудна и важна победа като гост ХК „Чардафон“ в Габрово на 29 януари 2023 г. В началото ловешкият отбор поведе 4-7, но домакините изравниха за 9-9 в средата на полувремето.

В оставащите минути „осъмци“ успяха да поведат с 3 гола и така завърши полувремето 14-17.

През втората част ловешките хандбалисти влязоха по-добре и с добра игра в защита поведоха 18-24 в средата на второто полувреме. Ловчалии имаха шанс да увеличат на 7 дори и на 8, но пропуск и спасяване на вратаря на „Чардафон“ не позволиха това да се случи.

Винаги срещите между двата отбора са интересни,така беше и сега, като домакините не се предаваха и намалиха разликата на 3 гола 24-27 в 55 минута на мача.“Осъм“ успя да задържи аванса си и в крайна сметка взе победата в Габрово с краен резултат 28-31.

Следващата среща от шампионата „Осъм“ е домакин, но ще играе в Габрово срещу отбора на „Фрегата“ Бургас.

Състав на отбора: Мирослав Данаилов, Юлиян Симеонов, Никола Христов 2, Ивайло Игнатов 3, Преслав Станчев 9, Преслав Георгиев, Даниел Иванов, Александър Илиев, Александър Бояджиев 3, Янис Кузе 2, Милен Валентинов 4, Виктор Симеонов 8, Борислав Станчев.

Към 15:23 на 29.03.2024 Новините от днес