site.btaАджерпрес: В спорта или печелиш, или научаваш нещо, казва румънският плувец Давид Поповичи

Снимка: Аджерпрес

Румънският плувец Давид Поповичи заяви снощи, след като спечели бронзовия медал на 100 метра свободен стил на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Отопени, че „в спорта или печелиш, или научаваш нещо“, а тази година, в която нямаше толкова добри резултати, колкото през 2022 г., той е научил много. Това предаде за БТА румънската агенция Аджерпрес.

„Доволен съм от тази година, дори и да нямах толкова добри резултати, колкото през 2022 г. Научих много повече. В спорта или печелиш, или научаваш нещо. Това е принцип, в който вярвам много силно. Така че научих много тази година. Това е процес, не трябва да го забравям, има много стъпки, много състезания, през които преминаваш. И трябва да се учиш от грешките си, от това, което не ти се получава. Точно както животът е процес, спортът също е процес“, каза той.

Давид Поповичи се зарадва на спечеления бронзов медал на 100 м свободен стил и призна, че не обича много късата дистанция.

В петък вечерта Андрей Унгур спечели първия медал за Румъния на Европейското първенство в Отопени, бронз на 100 метра гръб. В събота Дейвид Поповичи се класира четвърти на 200 м свободен стил.

Румъния участва на Европейското първенство с 21 състезатели (7 момичета и 14 момчета) и завърши с два бронзови медала.

(Новина, избрана от румънската агенция АДЖЕРПРЕС за публикуване от БТА съгласно договора за сътрудничество между агенциите)