site.btaНационалният отбор на България по футбол до 17 години завърши със загуба от Уелс квалификационния цикъл

Снимка: bfunion.bg

Българският национален отбор по футбол до 17 години загуби от Уелс с 1:2 в последния си мач от европейските квалификации, играна в румънския град Могошоая.

Така тимът ни завърши на последно място в Група 2 само с една точка от равенството с домакина Румъния, като в първия двубой отборът на селекционера Тодор Симов отстъпи пред Швеция с 1:2. За финалния турнир в Кипър от нашата група се класира отборът на Швеция, а Уелс се надява да е сред най-добрите втори.

В 52-рата минута Божидар Петров си вкара автогол, с което даде аванс на тима на Уелс. В 74-ата минута Елиът Майлс направи 2:0 за съперника.

Една минута преди края на редовното време Михаил Полендаков вкара почетното попадение за България.

Съставът на България: Атанас Кехайов, Христо Аргиров (63 - Калоян Божков), Мартин Димитров, Симеон Цанев, Божидар Петров (68 - Давид Димитров), Марто Бойчев (63 - Стивън Гаоте), Михаил Полендаков, Михаил Петров (63 - Борис Тодоров), Емил Найденов (80 - Виктор Иванов), Филип Гигов, Васил Каймаканов

Към 00:22 на 29.04.2024 Новините от днес