site.bta"Не изиграхме мача по начина, по който исках", каза треньорът на Славия Златомир Загорчич

Снимка: Красимир Кръстев, БТА

Изказване на треньора на Славия Златомир Загорчич след срещата от 20-ия кръг на efbet Лигата между Черно море и столичния тим, завършила 3:0 за „моряците“.

Златомир Загорчич (треньор на Славия): "Сгъстеният цикъл на Славия може и да е оказал влияние в мача днес, но не съм чак толкова сигурен в това. Просто днес не изиграхме мача по начина, по който аз исках, най-вече първото полувреме. Второто полувреме започнахме много добре и после направихме две груби грешки, с които позволихме на Черно море да ни вкара още два гола.

При това положение загубихме мача, абсолютно заслужено. Черно море игра с голямо самочувствие, играят хубав и агресивен футбол, на нас това ни беше проблем първото полувреме – тази агресия, нямахме отговор срещу нея. При втория гол направихме груба грешка и в халфовата линия, и в защита и позволихме да ни вкарат втори гол. И това ме ядоса и говорих с футболистите в съблекалнята – предаваме се, в един момент при нас тази опция няма да я има повече. Просто искам да играем всички мачове без значение, грешки ще има във всеки един мач и е много важно да ги оправим по най-бързия начин.

Гледаме позитивно, сега малко ще си починем и да се подготвим добре на лагера в Турция и да изиграем втория полусезон на много по-високо ниво. Пропуски ще има винаги, пропускът на Мартин Сораков - да, можеше да изравним резултата, мачът отива в друга посока и т.н. Мен най-много ме ядосва второто полувреме, вторият гол, който получихме и в този момент можеше да получим още три-четири гола, хората спряха да тичат, да играят и това най-много ме ядоса. Ние и мачовете срещу Лудогорец и ЦСКА изиграхме на добро ниво и качествено, това искам от футболисти – да не мислят за това, което е зад тях, а да мислят напред.

На полусезона е трудно да намерим точните хора по принцип, със сигурност имаме нужда от централен нападател, добър, ако намерим, ще съм доволен. Има и още две-три позиции, засега няма да говорим за тях.“

Към 14:12 на 02.06.2024 Новините от днес