site.btaОбрат през второто полувреме донесе победата на Аржентина над Коста Рика

Обрат през второто полувреме донесе победата на Аржентина над Коста Рика
Лаутаро Мартинес оформи победата на Аржентина над Коста Рика / снимка: АП/Eric Thayer

Световният шампион Аржентина постигна победа с 3:1 над Коста Рика в приятелска среща, която се игра в Лос Анджелис.

Както и в контролата с Ел Салвадор преди няколко дни, спечелена с 3:0, така и сега участие не взе капитанът на аржентинците Лионел Меси, който е с контузия. На негово място в атака започна Алехандро Гарначо, за когото това бе дебют като титуляр с националната фланелка.

Аржентина изпита сериозни трудности до почивката срещу един от най-силните представители на карибския басейн, като на почивката Коста Рика водеше с 1:0.

Попадението за Коста Рика реализира Манфред Угалде. Нападателят на Спартак Москва бе точен в 34-тата минута, довкарвайки топката след удар на Брендън Самора, който бе избит от Валтер Бенитес.

Още в началото на второто полувреме обаче световните шампиони успяха да направят обрат. В 52-рата минута Анхел ди Мария се разписа със зрелищно изпълнение на пряк свободен удар, а четири по-късно Алексис Мак Алистър бе точен след разбъркване след корнер.

Крайното 3:1 бе оформено от Лаутаро Мартинес. Капитанът на Интер използва извеждащ пас на Родриго де Пол и от малък ъгъл прати топката във вратата на костариканците.

За Аржентина победата е трета поредна и 17-а в последните им 18 мача.

Следващите мачове на "гаучосите" са в края на юни, когато им предстои участие на Копа Америка.

Към 23:51 на 27.04.2024 Новините от днес