site.btaОБНОВЕНА Буркина Фасо победи Мавритания с гол от дузпа в добавеното време, Намибия се наложи над Тунис

снимка: АП/Themba Hadede

Буркина Фасо победи Мавритания с 1:0 в мач от група D за Купата на африканските нации.

В равностоен мач Буркина Фасо измъкна трите точки с гол от дузпа в добавеното време. Двубоят отиваше към нулево реми, но в петата минута на добавеното време край Ну Мохамед Ел Аб фаулира Иска Каборе и след преглед на ситуацията с ВАР главният съдия даде дузпа за Буркина Фасо. Влезлият като резерва в този мач нападател Бертран Траоре, който играе за Астън Вила и доскоро лекуваше контузия, бе безпогрешен от бялата точка и донесе успеха на своя тим.

С успеха Буркина Фасо поведе с 3 точки и поведе в група D. Алжир и Ангола са с по 1 точка. Мавритания е без спечелена точка.

В среща от група Е Намибия поднесе изненада, като надигра Тунис с 1:0.

Дион Хото отбеляза единственото попадение в срещата в 88-ата минута. Нападателят на Орландо Пайрътс бе оставен непокрит и не сгреши след центриране на Бетуел Музеу.

Към 17:06 на 11.06.2024 Новините от днес