site.btaБорислава Христова и Сепси допуснаха загуба в първия си мач от редовния сезон в Евролигата по баскетбол за жени

снимка: Международна федерация по баскетбол /ФИБА

Българската националка Борислава Христова и отборът на Сепси (Румъния) загубиха първия си мач от групите на Евролигата по баскетбол за жени. Сепси отстъпи пред Сарагоса с 57:85 (17:29, 11:17, 17:17,12:22) като гост в Испания в първа среща от група „А“ в редовния сезон на турнира и заема седмо място във временното класиране.

Домакините изиграха силно първо полувреме, а Христова и съотборничките й изостанаха с 18 точки още на почивката при 28:46. Последва равностойна трета част, след която разликата се запази и Сепси губеше с 45:63 преди финалните 10 минути.

Борислава Христова завърши с 6 точки, 5 борби и 2 асистенции за малко повече от 36 минути на терена.

В следващия си мач на 11 октомври Сепси ще бъде домакин в Румъния на Берета Фамилия (Италия).

В редовния сезон на Евролигата за жени отборите са разделени на две групи по осем тима, а първите четири от всяка от двете групи ще продължат на четвъртфиналите.

Към 13:17 на 15.05.2024 Новините от днес