site.btaЛора Христова спечели злато в спринта на 6 км от световното първенство по летен биатлон, българките записаха двоен подиум

Снимка: БФ Биатлон

Лора Христова спечели златен медал, а Валентина Димитрова завърши на трето място в спринта на 6 км за девойки от световното първенство по летен биатлон в Брезно-Осръбле (Словакия).

Христова грабна златото, като направи само една наказателна обиколка. Втора, на 26.2 секунди, завърши представителката на домакините Ема Капустова (1), а бронзът бе за друга българска биатлонистка - Валентина Димитрова, финиширала на 45.3 секунди след шампионката също само с една грешка на рубежа.

Още една българска състезателка намери място в първата десетка - Стефани Йолова е девета с два пропуска и 1:31.9 минути изоставане. Последната българка в стартовия списък Лора Радковска завърши на 33-та позиция с изоставане от 4:50.2 минути и една наказателна обиколка.

Това е втори златен медал за Лора Христова на първенството, след като преди два дни тя стана световна шампионка и в суперспринта. Тя е на 20 години от Троян, доскоро бе от клуб Аякс, а вече е студентка в НСА. Нейни треньори са Цветан Цочев и Момчил Кинов.

На миналогодишния шампионат на планетата по летен биатлон в Руполдинг Лора Христова спечели бронз в суперспринта, а предишната зима заедно с Валентина Димитрова и Стефани Йолова бе част от щафетата, качила се на почетната стълбичка по време на младежкото световно първенство с бронз в Солт Лейк Сити (САЩ).