site.btaЛокомотив София и Берое ще играят за титлата в държавното първенство по баскетбол за момичета до 16 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Отборите на Локомотив София и Берое Стара Загора ще спорят утре (9 юни) за титлата във финала на държавното първенство по баскетбол за момичета до 16-годишна възраст.

Локомотив стигна до финала след убедителен успех над Дунав Русе с 52:32. Ванеса Кокалова бе над всички за победителите с 20 точки и 8 борби, а Теодора Големанска се отчете с 9 точки и 11 борби. За Дунав Ивета Петрова завърши с 15 точки и 9 борби, но и 7 грешки.

Берое Стара Загора е другият отбор, който продължава без загуба в турнира. На полуфиналите момичетата, водени от треньора Албена Хубенова победиха Рилски спортист с 65:45. Габриела Коцева наниза 18 точки за „зелените“, а Мартина Василева – 11. Михаела Христова се отчете с 10 точки. За Рилски спортист Катрина Бозова бе най-полезна с 18 точки и 9 борби.

Домакините на финалния турнир в София Левски и Шампион 2006 ще играят за петото място. Съставът на Шампион 2006 победи Черноморец със 73:54, а тимът на Левски надви Вълци Разград с 65:52.

Към 04:17 на 19.03.2024 Новините от днес