site.btaЛокомотив София спечели титлата от държавното първенство по баскетбол за момичетата до 16 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Отборът на Локомотив София спечели титлата от държавното първенство на България по баскетбол за момичета до 16-годишна възраст. Тимът завоюва златен дубъл през сезона, след като в зала „Триадица“ в София се наложи трудно над Берое Стара Загора с 48:41 в повторение на финала за Купата на Българската федерация по баскетбол. Съставът, воден от треньора Албена Бачкова остана със сребърните медали и в тази надпревара.

По 14 точки за победителите от Локомотив вкараха Ина Димова и Ванеса Кокалова (11 борби), а Деяна Станиславова добави 11 точки. За Берое нито една състезателка не завърши с двуцифрен актив, като най-резултатна бе Габриела Коцева с 9 точки. Иванина Славова и Гергана Бъчкова овладяха по 14 борби.

Тимът на Рилски спорист стигна до бронзовите медали след успех над Дунав Русе с 64:42.

Катрина Бозова реализира най-много - 21 точки за самоковския отбор и добави 8 асистенции. С 13 точки и 9 борби завърши Катрина Иванова. За Дунав над всички бе Ивета Петрова, която отбеляза 26 точки и 17 борби.

Отборът на Шампион 2006 завърши на пето място участието си, след като се наложи над друг столичен отбор – Левски с 56:53 навръх рождения ден на треньора на „сините“ Едуард Вълчев.

По 17 точки за победителите отбелязаха Албена Соколова (16 борби) и Елена Георгиева (9 борби, 9 откраднати топки). За Левски Силвана Долмова се отчете със 17 точки, а Дарина Досева - с 12.

За в спора за седмата позиция на държавното първество тимът на Черноморец 2014 се справи с Вълци Разград с 58:44. Мария Кратункова записа 17 точки и 12 борби за успеха, а Ивайла Бакалова завърши с 14 точки и 19 борби. Калина Йорданова реализира 15 точки за състава на Вълци.

Ванеса Кокалова от шампиона Локомотив спечели приза за най-добър реализатор в турнира и заслужи отличието за най-полезна баскетболистка във финалите на шампионата. Катрина Бозова от Рилски спортист стана най-добър подавач, а Иванина Славова от Берое - най-добър борец. С най-много отнети топки завърши Елена Георгиева от Шампион 2006.

Към 09:04 на 29.03.2024 Новините от днес