site.btaЕдин Джеко донесе точката на Интер при гостуването на Наполи в италианското дерби на кръга

Неапол, 12 февруари (БТА).
Един Джеко изравни за Интер (Милано) и по този начин оформи крайния резултат 1:1 при гостуването на Наполи в дербито на кръга в Серия А. с тези поделени точки Интер запазва лидерската си позиция с 54 точки и мач по-малко. Наполи е на 2-ото място с 53, а Милан може да излезе на върха, ако утре победи Сампдория, защото ще събере 55.
Лоренцо Инсиние откри резултата в 7-ата минута от дузпа, но Джеко изравни в 47-ата. Дузпата беше отсъдена, след като Стефан де Фрай закачи клака и събори в наказателното поле Виктор Осимен. Пьотър Зелински почти беше удвоил преднината на своите малко по-късно през първото полувреме, но ударът му срещна гредата.
Натискът на Наполи продължи и в 27-ата минута Виктор Осимен напредна от дясно, но мощният му изстрел се спря от външната страна на мрежата. Десетина минути по-късно дойде и първата възможност за гостите, но ударът на Джеко с глава попадна право в ръцете на вратаря Давид Оспина.
Само две минути след началото на второто полувреме интернистите изравниха мрез Един Джеко, който сам си направи възможност за добавка. Той получи подаване от дясно, опита да играе с глава, но не го направи по най-добрия начин. Топката обаче се върна при него и от съвсем близка дистанция ветеранът опъна мрежата зад Оспина - 1:1.
Двете по-добри възможности за гол до края на мача бяха пред отбора на Наполи, но Осимен и резервата Елиф Елмас изобщо не бяха точни в правилния момент.