site.btaОсасуна победи Райо Валекано и се изкачи на девето място в Ла Лига

футбол - първенство на Испания - подробности

Осасуна победи
Райо Валекано и се
изкачи на девето място в Ла Лига

Мадрид, 12 февруари (БТА).
Осасуна се изкачи на девето място в класирането на испанското първенство по футбол, след като победи Райо Валекано с 3:0 в мач от 24-ия кръг. "Червените" са с 32 точки, а днешният им съперник е с една пасив, един мач по-малко и две позиции назад.
Гостите от Осасуна поведоха още в осмата минута, когато Чими Авила подаде на Хон Монкайола и той стреля в долния десен ъгъл за 1:0. "Червените" стигнаха до втори гол пет минути преди почивката чрез Рубен Гарсия, който вкара в сглобката с великолепен шут от далечно разстояние, а в добавеното време на мача Кике Гарсия се възползва от асистенция на Хавиер Мартинес за крайното 3:0.
Това е трета поредна загуба на Райо Валекано в Ла Лига, като отборът няма победа в пет поредни мача. Осасуна пък спечели в три от последните пет кръга, а преди това отборът бе без победа в десет поредни мача за първенството.