site.btaНационалният отбор по футбол за девойки до 19 години спечели група В4 и от догодина ще играе в най-високата дивизия в Лигата на Нациите

снимка: Пресслужба БФС

Девическият национален отбор на България по футбол (до 19 години) спечели група В4 на турнира Лига на Нациите в своята възраст, след като записа трета победа в третата си среща. Българките, водени от Троян Радулов, обърнаха Черна гора с 2:1.

Тимът на Черна гора поведе в резултата в 38-ата минута чрез Анастасия Ракочевич. През втората част обаче българките вдигнаха оборотите, доминираха изцяло и логично стигнаха до обрат. Пламена Пенчева изравни в 56-ата минута, а Преслава Иванова осигури успеха с втория гол за българките в 67-ата минута.

Преди това българската селекция се наложи с 4:1 над домакините от Латвия и с 1:0 над Азербайджан. Латвийките останаха на 2-о място в крайното класиране с 6 точки, след като днес победиха Азербайджан с 4:0.

Победата в групата означава, че България WU19 от следващата година ще се състезава в Лига А на турнира Лига на Нациите за тази възраст. Участието при най-добрите дава възможност и за класиране на Еврофинали.

Към 14:16 на 13.05.2024 Новините от днес