site.btaОБНОВЕНА Шампионът Шумен 61 си осигури първото място в редовния сезон на мъжкото хандбално първенство на България

Срещи от предпоследния 17-и кръг на първенството на България по хандбал за мъже:

Осъм - Левски             - 34:22 (16:12)
Спартак Варна - НСА  - 33:25 (16:13)

Фрегата - Шумен 61    - 21:31 (8:12)

в неделя:
Локомотив Горна Оряховица - Чардафон - 27:17 (12:9)
Добруджа - почива

В класирането води Шумен 61 с 30 точки и мач повече, пред Локомотив (Горна Оряховица) с 27 точки, Осъм с 18, Фрегата с 15, Спартак и Добруджа с по 13, Чардафон с 12,  НСА  с 6 и Левски с 2.

Защитаващият титлата си Шумен 61 победи Фрегата с 31:21 (12:8) в среща от предпоследния 17-и кръг на мъжкото хандбално първенство на България и си осигури първото място в редовния сезон на надпреварата.

Шампионите, които почиват в последния кръг, събраха 30 точки и не могат да бъдат изместени от върха, с което си спечелиха и домакинско предимство в плейофите за титлата.

Локомотив (Горна Оряховица), който днес спечели домакинството си на Чардафон с 27:17 (12:9), завършва втори. "Железничарите" имат актив от 27 точки при оставащ им един мач до края на кампанията.

Ловешкият Осъм надделя над гостуващия Левски с 34:22 (16:12) и с 18 точки си гарантира третото място.