site.btaБяла завърши на първо място в редовния сезон на женското хандбално първенство и влиза с преднина в основната фаза от шампионата

Срещи от последния десети кръг от редовния сезон в женското хандбално първенство на България:

Академик ПУ - Васил Левски - 21:17 (9:7)
Етър 64 - Свиленград       - 42:41 (20:19)
Бяла - Сливница            - 41:28 (19:11)

Крайно класиране: 1. Бяла           10    7    0    3    344:278    14 точки 2. Свиленград     10    7    0    3    332:281    14  3. Етър 64        10    7    0    3    365:306    14 4. Сливница       10    6    1    3    296:296    13 5. Академик-ПУ    10    2    1    7    267:326     5 6. Васил Левски   10    0    0   10    227:344     0
Заб. За основната фаза на първенството продължават първите четири отбора, като в нея Бяла стартира с актив от 3 точки, Свиленград - с 2,
Етър 64 - с 1 и Сливница - с 0.

Защитаващият титлата си Бяла победи гостуващия Сливница с 41:28 (19:11) и си осигури първото място в редовния сезон на женското хандбално първенство на България.

В другата среща от последния десети кръг, която имаше значение за лидерската позиция, Етър 64 надделя над Свиленград с 42:41 (20:19) в Дряново.

Така трите отбора завършиха с по 14 точки, но Бяла се изкачи на върха най-добри показатели в преките двубои. С това шампионките започват основната фаза, в която продължават първите четири от редовния сезон и ще играят още шест кръга по системата всеки срещи всеки на разменено гостуване, с актив от 3 точки, следвани от Свиленград с 2, Етър 64 с 1 и Сливница с 0.

Великотърновки трябваше да спечелят с повече от 20 гола разлика, за да завършат на първо място, но успех с 4 попадения  срещу Свиленград щеше да ги изведе на втората позиция. "Виолетовите" изоставаха с 10:13 малко след средата на първата част, но реализираха обрат още до почивката, а  в 42-ата  минута дори водеха с 32:27. Пет минути преди края етърки имаха преднина от 41:37, но няколко грешки и три поредни гола на съперника лишиха великотърновки от второто място в редовния  сезон.

Данислава Петрова  реализира 16 попадения за "виолетовите", а Миглена Христова добави 13.

За Свиленград най-резултатна беше Стефка Цветанкова с 10 гола.